1 Jacobsen, Arne för Fritz Hansen, snurrfåtölj, svart läderklädsel på fyrdelad aluminiumfot, Svanen,
modell 3320, design 1957 för SAS Royal Hotel i Köpenhamn, etikettsignerad FH,., Danish Furnituremakers Control och daterad 05-66
Estimate | 20,000 - 25,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |