2 Kåge, Wilhelm för Gustavsberg, vas, grönglaserat stengods med silverdekor, "Argenta".
dekor av sjöjungfru, fisk och snäckskal, modell 1076, signerad och daterad "S" (1949), h 20 cm
Estimate | 3,600 - 4,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |
*Droit de Suite applies |