Marsauktion del 2 (utrop 101-779)

Påskdagen den 4/4 klockan 16.

Visningen avhålls:

Långfredag 2/4 klockan 12.00 - 17.00

Påskafton 3/4 klockan 12.00 - 17.00

Påskdagen 4/4 klockan 12.00 - 15.45

Viberg, Sören, olja, kustparti, Öland,_7927a_8d8efb508281084_lg.jpeg
Viberg, Sören, olja, kustparti, Öland,
Est300 - 400 SEK
Mayer, Auguste Etienne François litografier, 3 st, Karlskronamotiv, _7931a_lg.jpeg
Mayer, Auguste Etienne François litografier, 3 st, Karlskronamotiv,
Est1,000 - 1,200 SEK
 Shayer, William J Junior, akvatinter 2 st, "Dead Beat" respektive "Gone Away",_7929a_lg.jpeg
Shayer, William J Junior, akvatinter 2 st, "Dead Beat" respektive "Gone Away",
Est800 - 1,000 SEK
Vikbladh, Bo, färglito, "Torso"_7939a_lg.jpeg
Vikbladh, Bo, färglito, "Torso"
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Reklamskylt, skuret och bemålat trä, 1950-tal, Swartz Mjöl,_7942a_8d8efb087f1ed77_lg.jpeg
Reklamskylt, skuret och bemålat trä, 1950-tal, Swartz Mjöl,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Cary, John, karta, kopparstucken och handkolorerad, "Derbyshire", _7950a_8d8efb84bbb7789_lg.jpeg
Cary, John, karta, kopparstucken och handkolorerad, "Derbyshire",
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Poster/reklamskylt, offset, "Romero",_7951a_8d8efb85bbace7f_lg.jpeg
Poster/reklamskylt, offset, "Romero",
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Poster, offset, Junkers JU 87D "Stuka",_7952a_8d8efb86cb29a85_lg.jpeg
Poster, offset, Junkers JU 87D "Stuka",
Est300 - 400 SEK
Alfelt, Vibeke, färglito, blå hästar, _7959a_8d8efbbbc1e4bf5_lg.jpeg
Alfelt, Vibeke, färglito, blå hästar,
Est400 SEK
Hamilton, Mac, färglito, komposition,_7963a_8d8efbc12de40b2_lg.jpeg
Hamilton, Mac, färglito, komposition,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Ljungberg, Sven, färgträsnitt, 5 st, Ljungbymotiv,_7964a_8d8efbf3c052ab1_lg.jpeg
Ljungberg, Sven, färgträsnitt, 5 st, Ljungbymotiv,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Religiöst måleri, olja på pannå, renässansstil, 1900-tal, Heliga Tre Konungars tillbedjan,_7972a_8d8efbfce998aa6_lg.jpeg
Religiöst måleri, olja på pannå, renässansstil, 1900-tal, Heliga Tre Konungars tillbedjan,
Final bid2,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Olsson, Bengt, färglito, bromotiv,_7973a_8d8efbfdf9e9d15_lg.jpeg
Olsson, Bengt, färglito, bromotiv,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 2 hälft, relief, skuret, bemålat och förgyllt trä, _7974a_8d8efc219371044_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-talets 2 hälft, relief, skuret, bemålat och förgyllt trä,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Lines, Adrian, reflektionshologram, "Mirror Man",_7975a_8d8efbff60960a6_lg.jpeg
Lines, Adrian, reflektionshologram, "Mirror Man",
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Ranney, Elaine, akryl, "Spring Day",_7982a_8d8f04092095f94_lg.jpeg
775
Ranney, Elaine, akryl, "Spring Day",
Est600 - 800 SEK