372 Skråkanna, tenn, Tyskland, 1800-tal, koniskt på tre claw-on-ball-fötter, vapensköld för bryggarskrå,
oidentifierade stämplar, möjligen Liegnitz, h 48 cm
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |