495 Väggur, trä och metall, Danmark 1700-talets 2 hälft, urtavla signerad Sören Markusen Måbjerg 1787,
plakett med text "Kloken Minder, Tiden Rinder, Vi ved Döden, Livet Vinder, h 36 cm
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |