492 Luktdosa, silver, så kallad Blekingedosa, 1800-talets slut, oktogonal form, lock med infattad litografi med blommotiv,
stämplad Johan W Hultgren, Ronneby 1892, h 3,5 cm
Estimate | 900 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |