1 Snusdosa, silver, empire, 1800-talets 1 hälft, vikt 55 gram
spetsoval med graverad blomdekor, inändigt förgylld, otydliga svenska stämplar 1821, l 8,5 cm
Estimate | 300 - 400 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |