108 Supsked, silver, barock/senbarock, 1700-talets 1 hälft, skaft md avslutande kerubknopp,
skedblad med svisselerad blomdekor, stämplad Petter Britt Kalmar verksam 1701-58(79), l 15 cm, senare gravyr på skaftets baksida
Estimate | 4,200 - 4,400 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |