204 Golvur, skuret och bemålat trä, Österlen, 1800-talets 1 hälft, urtavla signerad Håkan Ahlström Alun Bruket (Alunbruket, Christinehofs Fideikommiss 1780-1830),
senare datering 1848, h 213 cm, renoverat och kompletterat
Estimate | 600 - 700 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |