104 Kniv i balja, halvhorn, smide och renläder, samearbete, 1900-talets 1 hälft, skuren dekor av samer, renar mm,
silvermontage stämplat Emma Johansson Arvidsjaur 1920, oidentifierad signatur (?) BS, total l 25 cm
Estimate | 3,200 - 3,400 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |