17 Spegel, förgyllt trä och pastellage, högklassigt arbete i empire av Johan Martin Berg, spegelmakare i Göteborg 1803-37,
dekor av akantus, hermesmaskaron mm, tympanonkrön, etikettsignerad, h 165 cm, någon smärre pastellagedefekt, glas gammalt men ej original
Estimate | 3,200 - 3,400 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |