56 Cigarettetui, delvis förgyllt silver, Estland, 1900-talets 1 hälft, reliefdekor av Kalevipoeg, vikt 320 (!) gram,
stämplat 1919-24, l 13 cm, ägargravyr
Estimate | 2,200 - 2,400 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |