5 Wirkkala, Tapio för Kultakeskus, servis, 9 delar, sterlingsilver, kanna samt 8 muggar,
kulhamrad dekor, stämplade Tavastehus 1975-76 och handsignerade, kanna h 25 cm, total vikt 2265 gram
Estimate | 19,000 - 20,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |
*Droit de Suite applies |