141 Kaffekanna, silver med svärtat trähandtag, empirestil, 1900-talets 1 hälft,
tunnformad, delvis godronnerad, 4 bladhölstrade tassfötter, stämplad GAB Stockholm 1927, h 23 cm
Estimate | 1,500 - 1,600 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |