342 Luktdosa, silver, så kallad Blekingedosa, 1800-talets 1 hälft eller mitt, oktogonal form,
graverad dekor av bebyggelse, lock med infattad akvarell under glas, otydliga stämplar Karlskrona, h 3,5 cm
Estimate | 1,100 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |