26 Spegellampett, skuret och förgyllt trä och pastellage, högklassigt arbete i rokoko, 1760-70-tal,
genombrutet krön med dekor av rocailler mm, 1 ljusarm, h 62 cm, senare glas och bronsering, slitage
Estimate | 3,200 - 3,400 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |