375 Bonadsmålning, gouache på papper, sannolikt Sunnerboskolan, 1800-talets 1 hälft,
dekor av bibliska scener, bland annat Josefs dröm, synlig pappersstorlek 26 x 240 cm, omfattande skador
Estimate | 3,200 - 3,400 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |