758 Golvur, grönmålat trä, 1700-talets mitt, så kallat Bornholmerur, hane, urtavla signerad Peter Arboe (1726 - 1766, borgerskab 1750)
numrerad 1287, höjd 215 cm
Estimate | 2,200 - 2,400 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |