155 Skulpturer, ett par, skuren alabaster, Neapel eller Sicilien, 16-1700-tal,
allegoriska framställningar av Styrka och Fruktbarhet, h 45 respektive 47 cm, smärre defekter, proveniens: Christian Covet, David Taylor Antiques Gallery ,London, inköpt från dennes arvingar
Estimate | 7,000 - 8,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |