99 Mangelbräde, skuret och delvis bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets början,
fäste i form av dubbla hästar, dekor av karvsnitt och blommor samt initialer EBLD och datering 1816, l 60 cm, slitage
Estimate | 1,500 - 1,600 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |