123 Tallrikar, 1 par, porslin, så kallat vapenporslin Kina, Qianlong (1736-95), profilerat brätte,
polykrom emaljdekor av blomsterguirlander samt av adliga ättens Tranefelt (nr 464) vapen, dia 24 cm, proveniens: Överste Johan Verner Tranefelt (1730-1806), lagningar
Estimate | 2,200 - 2,400 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |