468 Dalí, Salvador, efter honom, ring, förgylld metall med 14 8-kantslipade stenar (dia 1,7 - 2,5 mm) samt 13 pärlor (1 saknas), "La sortija corsé" (Korsettringen) design 1949, signerad,
vikt 19,7 gram, innerdiameter 18 mm, i originaletui från Fundació Gala-Salvador Dalí
Estimate | 900 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |