162 Thorén, Esaias, olja, Halmstad slott, signerad, 33 x 41 cm, Halmstad Slott är residens för Landshövdingen i Halland,
proveniens: gåva till Landshövding Reimer Johansson och hh Karin från Disponent Artur Börjesson och chefen för Varbergs Museum Albert Sandklef, därefter gåva från Karin Johansson
Estimate | 6,500 - 7,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |
*Droit de Suite applies |