161 Maresch, Johann, skulptur/tobaksskrin, bemålat lergods, 1800-talets slut, i form av sittande afrikansk man på cigarrlåda Haban/Colorado,
stämpelsignerad, l 16 cm, smärre nagg
Estimate | 2,000 - 3,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |