344 Skrin, förgyllt silver (?) och jade, Kina, Qing, 1800-tal, genombrutet lock med skuren dekor av hjort i landskap mm samt infattade plakett med Shou-tecken och invändig glasskiva,
graverad dekor av Bambu, l 9,5 cm
Estimate | 6,000 - 8,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |