106 Höglund, Erik, för Strömbergshyttan, skulptur/vas, "Tjur", polykrom underglasyrdekor,
signerad, daterad 1997 samt märkt LP (Leif Persson), HG (Håkan Gunnarsson) samt MA (Mikael Axenbrant), h 20,5 cm
Estimate | 5,000 - 6,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |
*Droit de Suite applies |