27 Bägare, förgyllt silver med niellodekor, Ryssland, 1800-talets 1 hälft, dekor av växter,
stämplad Fedor Minykow samt kontrollstämpel Nikolai Dubrovin Moskva 1836, h 8 cm, vikt 130 gram
Estimate | 4,000 - 5,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |