44 Theskedar, 5 + 1 silver, gammalsvensk modell, 1800-talets 1 hälft,
5 st stämplade Nils Juhlin Karlskrona 1826, 1 st stämplad CGH, l 14 - 15 cm, total vikt 130 gram, äldre ägarinitialer
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |