276 Herrsavonett, förgylld metall, Columbus Watch Co, Columbus Ohio serienummer 281844, 1890-tal, boett från Joseph Fahys & Co, serienummer795272.
dekor av Wapitihjort (Elk), dia 5,5 cm, medföljer châteleine i förgylld mässing med berlock för Independent Order of Odd Fellows
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |