12 Matknivar, 11 + 3 st, silver med silverblad, Ryssland, 1800-tal respektive sekelskiftet 1900,
11 stämplade Pawel Akimow Ovchinnikow Moskva 1880 med kejserlig hovleverantörsstämpel, 3 stämplade möjligen Pjotr Baskakov samt med kontrollörstämpel för Ivan Lebedkin Moska 1896-1908, total vikt 965 gram
Estimate | 6,000 - 7,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |