Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-talets mitt, _6240a_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-talets mitt,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Tidskrftshållare, bonat trä, 1900-talets mitt, _6244a_8d8c39599fbb78f_lg.jpeg
Tidskrftshållare, bonat trä, 1900-talets mitt,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Ram, förgyllt trä och pastellage, högklassigt gustavianskt Stockholmsarbete, dekor av festoner, _6246a_8d8c3a034694311_lg.jpeg
Ram, förgyllt trä och pastellage, högklassigt gustavianskt Stockholmsarbete, dekor av festoner,
Final bid3,400 SEK
Est2,600 - 3,000 SEK
Thekök, så kallat Hibachi, alm, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900,_6248a_8d8c39ff3cb2853_lg.jpeg
Thekök, så kallat Hibachi, alm, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900,
Est2,600 - 3,000 SEK
Vägg/telefonhylla, teak, svart plast och inplastad metall, Stringliknande modell, 1950-60-tal,_6252a_lg.jpeg
Est200 - 300 SEK
TV, Samsung, 32 tum, LCD_6258a_lg.jpeg
TV, Samsung, 32 tum, LCD
Est300 - 400 SEK
Kuddstång med fästen, smide, Frankrike, 1900-talets 2 hälft, _6260a_lg.jpeg
Est400 - 500 SEK
Presentationsskärmar mm, Skyline Displays Inc "Sky Line"_6261a_lg.jpeg
Presentationsskärmar mm, Skyline Displays Inc "Sky Line"
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Stort parti glasmosaik, Bizazza, cirka 190 ark, vardera med 225 mosaikbitar, vardera 31,5 x 31,5 cm,_6262a_lg.jpeg
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,400 SEK
Loka/seldon, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _6271a_lg.jpeg
Loka/seldon, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
Est500 - 600 SEK
Förvaringssäck till takbox, Lamborghini, _6274a_lg.jpeg
Förvaringssäck till takbox, Lamborghini,
Est800 - 1,000 SEK
Kompass, mässing, 17-1800-tal, _6276a_8d8c3b5ca2b54bd_lg.jpeg
Kompass, mässing, 17-1800-tal,
Final bid1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Kompass i låda, 1700-talets 2 hält, mahogny och mässing, _6277a_8d8c3b25eeb38db_lg.jpeg
Kompass i låda, 1700-talets 2 hält, mahogny och mässing,
Final bid1,400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Kompass med sitlinjer, mässing, 1800-talets mitt,_6278a_8d8c3b5a8b40555_lg.jpeg
Kompass med sitlinjer, mässing, 1800-talets mitt,
Final bid1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Kompass med vattenpass, mässing, G de Koningh, Arnhem, 1800-talets slut, _6279a_8d8c3b2846048c2_lg.jpeg
Kompass med vattenpass, mässing, G de Koningh, Arnhem, 1800-talets slut,
Final bid1,700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Parti delvis äldre kompasser, kartinstrument mm,_6280a_8d8c3b2b069c89e_lg.jpeg
Parti delvis äldre kompasser, kartinstrument mm,
Final bid1,500 SEK
Est500 - 600 SEK
Plaketter, 4 st, 3 st i så kallat Böttger Steinzeug, Meissen 1900-tal, _6281a_8d8c3b2197ff8fb_lg.jpeg
Plaketter, 4 st, 3 st i så kallat Böttger Steinzeug, Meissen 1900-tal,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Handspegel samt -borste, silver, 1900-talets 1 hälft,_6283a_8d8c3b1d89dfc75_lg.jpeg
Handspegel samt -borste, silver, 1900-talets 1 hälft,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Ikon, tempera på trä, grekisk ortodox, sekelskiftet 1900, Kristus,_6284a_8d8c3b1f6005273_lg.jpeg
Ikon, tempera på trä, grekisk ortodox, sekelskiftet 1900, Kristus,
Est500 - 600 SEK
Parti apotekskärl mm, glas och porslin, 1900-talets 1 hälft, _6288a_8d8c3b78275ece5_lg.jpeg
Parti apotekskärl mm, glas och porslin, 1900-talets 1 hälft,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Cape, poplin med yllefoder, Steinbock,_6289a_8d8c3b493c1af12_lg.jpeg
Cape, poplin med yllefoder, Steinbock,
Est300 - 400 SEK
Boléro, nutria, _6290a_8d8c3b55a114a9c_lg.jpeg
Boléro, nutria,
Est300 - 400 SEK
Paletå, Cashmere Angora, Lothar Repp, "Sanya",_6291a_8d8c3b4ba81099f_lg.jpeg
Paletå, Cashmere Angora, Lothar Repp, "Sanya",
Est300 - 400 SEK
Sköld, bemålat trä och läder, _6292a_8d8c3b4cdf5e87e_lg.jpeg
Sköld, bemålat trä och läder,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Elektriska luftrenare, 1 par Inov8 Science AD,_6296a_lg.jpeg
Elektriska luftrenare, 1 par Inov8 Science AD,
Est400 - 500 SEK
Parti frimurareföremål; förkläde, tjänstgöringstecken, halstecken samt stadgebok, _6297a_lg.jpeg
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Reklamfotografier,  3 st, 1950-tal, "Tender Trap"_6298a_lg.jpeg
Reklamfotografier, 3 st, 1950-tal, "Tender Trap"
Est500 - 600 SEK
Bricka, lackarbete, Japan, Meiji, 1800-talets slut, _6299a_lg.jpeg
Bricka, lackarbete, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Modellbåt, bemålat trä, 1900-talets 1 hälft, fiskekutter, _6300a_lg.jpeg
Modellbåt, bemålat trä, 1900-talets 1 hälft, fiskekutter,
Est1,500 - 1,800 SEK
Skrivset, 3 delar, mässing och bakelit, Brillant,_6303a_lg.jpeg
Skrivset, 3 delar, mässing och bakelit, Brillant,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Stereoskopiska glasplåtar, 10 st, WWI, _6304a_lg.jpeg
Stereoskopiska glasplåtar, 10 st, WWI,
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Kanna, majolika, antagligen Minton, 1800-tal, _6305a_lg.jpeg
Kanna, majolika, antagligen Minton, 1800-tal,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Franck, Kaj för Nuutajärvi/Notsjö, tantalus/jaktbägarset, ek med läderremmar, "Napakymppi"omkring 1965,_6308a_lg.jpeg
Final bid5,000 SEK
Est2,600 - 3,000 SEK
Mogensen, Børge för Søborg Møbelfabrik, vägghängt nattygsbord, teak, 1960-tal, _6310a_lg.jpeg
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Stort parti sparbössor; plast keramik mm, _6311a_lg.jpeg
Stort parti sparbössor; plast keramik mm,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Hålslag, metall och masonit, "Hålslaget Tolvan"_6314a_8d8c3bb207b3b90_lg.jpeg
Hålslag, metall och masonit, "Hålslaget Tolvan"
Est200 - 300 SEK
Skyltdocka, bemålad konstmassa, 1970-80-tal, _6321a_8d8c3bb03e3f3b0_lg.jpeg
Skyltdocka, bemålad konstmassa, 1970-80-tal,
Est4,600 - 5,000 SEK
Notställ, dubbelt/trippelt, bemålat trä, 1900-talets 1 hälft._6322a_8d8c3bb5c8565d4_lg.jpeg
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Handfat/vask, porslin, emaljerat stengods, Shaws Original, _6328a_8d8c3be5b0e0dfa_lg.jpeg
Handfat/vask, porslin, emaljerat stengods, Shaws Original,
Est1,200 - 1,500 SEK
Okänd (japansk ?) konstnär, sidenbroderi, _6331a_lg.jpeg
Okänd (japansk ?) konstnär, sidenbroderi,
Est200 - 300 SEK
Schnaebeli, Heinrich, fotografi, handkolorerat "Norwood" ägare Herr Katjens, tränare och Jockey F Press, _6337a_8d8c3c4d67f9424_lg.jpeg
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Bordslampor, 1 par, porslin med bronsmontage, Frankrike, 1900-talets början, polykrom och förgylld dekor mot fond i bleu royale,_6339a_8d8c3c0eb29f9b2_lg.jpeg
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Stövelblock, trä, England, 1900-talets början,_6341a_8d8c3c5295767ea_lg.jpeg
Stövelblock, trä, England, 1900-talets början,
Final bid1,100 SEK
Est600 - 800 SEK
Okänd designer för Stelton, salladsskål, röd plast, _6349a_lg.jpeg
Okänd designer för Stelton, salladsskål, röd plast,
Est800 - 1,000 SEK
Skrin, skuret och delvis bemålat trä, sekelskiftet 1900, _6350a_lg.jpeg
Skrin, skuret och delvis bemålat trä, sekelskiftet 1900,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Champagnekylare, 2 st, aluminium,_6359a_lg.jpeg
Champagnekylare, 2 st, aluminium,
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, skulptur, mixed media, "La Révolution Surréaliste", _6361a_lg.jpeg
Okänd konstnär, skulptur, mixed media, "La Révolution Surréaliste",
Est700 - 800 SEK
Just Andersen, Ib, egen verkstad, brevkniv, brons, _6362a_lg.jpeg
Just Andersen, Ib, egen verkstad, brevkniv, brons,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK