218 Luktdosa, 18 k rödguld, 1800-talets 1 hälft, slät, urboettformad, invändigt med genombrutet galler med dekor av stjärna, innehåller originalsvamp,
stämplad Anders Theodor Barkman Varberg 1867, dia 3 cm, vikt exklusive svamp 9,6 gram
Estimate | 3,400 - 3,600 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |