7 Wirkkala, Tapio för Kultakeskus, bålskål med slev, sterlingsilver och palisander,
hamrad dekor, stämplade Tavastehus 1976 och handsignerade, skål dia 22 cm, slev l 34 cm, total vikt 615 gram
Estimate | 13,000 - 14,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |
*Droit de Suite applies |