417 Bordsur, förgylld metall, Louis XIV-stil, Frankrike, 1800-talets slut, infattad glasplatta med polykrom dekor av romanticerande par,
dekor av maskaron, karyatider mm, h 35 cm, krön defekt
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |