7 Bägare, silver, senbarock, 1700-talets 1 hälft, konsik på låg fotring, (senare) driven akantusdekor, vikt 52 gram,
stämplad Erik Wibeck Borås 1747, h 8 cm, någon buckal
Estimate | 1,100 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |