302 Vaser, 1 par, porslin, Kina, Qing-republik, 1900-talets början, polykrom dekor av himmelsdrakar mot turkos fond,
botten med koncentriska cirklar i underglasyrblått, h 12,5 cm, smärre nagg
Värdering | 400 - 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |