446 Dosa, mässing, Holland, barock, 1700-talets början, graverad dekor av mytologiska scener och deviser,
invändigt med dekor av Freden (De Vreede) samt datering 1715, l 13,5 cm, bristning, lagning
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |