74 Bältespänne, förgyllt silver och cloissonné, högklassigt Moskvaarbete av Feodor Rückert (1840-1917), sekelskiftet 1900,
polykrom dekor av stiliserade blommor, stämplad kyrilliskt "FR" samt med Moskvas stadsstämpel, h 6 cm, emaljdefekt
Värdering | 11 000 - 12 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |