Taklampa, vitopakt glas med kopparmontage, 1910-20-tal, _12563a_8d96a008c7f94aa_lg.jpeg
Taklampa, vitopakt glas med kopparmontage, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal, _12565a_8d968c8cd62f747_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Högrock, svarvat trä, 1800-tal, _12570a_8d96a014130a05c_lg.jpeg
789
Högrock, svarvat trä, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lättmetallfälgar, 17", 4st,_12572c_8d968beb1bb208d_lg.jpeg
Lättmetallfälgar, 17", 4st,
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Bokstöd, 1 par, onyx, i form av hästar,_12575a_8d968c25f8160ca_lg.jpeg
Bokstöd, 1 par, onyx, i form av hästar,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bordsur, trä och mässing, Jerger Anker,_12576a_8d968c27e9fbc10_lg.jpeg
795
Bordsur, trä och mässing, Jerger Anker,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skrivbordsuppsats, 4 delar, Kolmårdsmarmor och metall, 1900-talets 1 hälft, skrivställ, kuverthållare, brevkniv samt sigillstamp,_12578a_8d968c2a80d1436_lg.jpeg
797
Skrivbordsuppsats, 4 delar, Kolmårdsmarmor och metall, 1900-talets 1 hälft, skrivställ, kuverthållare, brevkniv samt sigillstamp,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Olympica; minnesmugg, flintgods, Rörstrand, Olympiska Spelen i Stockholm 1912, _12579a_8d968c2b674f777_lg.jpeg
798
Olympica; minnesmugg, flintgods, Rörstrand, Olympiska Spelen i Stockholm 1912,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Ystad Metall, 1900-talets 1 hälft, _12581a_8d968bf236ab59f_lg.jpeg
800
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kandelabrar till 5 ljus, 1 par, mässing och onyx, 1900-talets 2 hälft, _12582a_8d968c8da0ba53b_lg.jpeg
801
Kandelabrar till 5 ljus, 1 par, mässing och onyx, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spegellampetter til 2 ljus, 1 par, 1900-talets 2 hälft, _12583a_8d968c8fd2af641_lg.jpeg
802
Spegellampetter til 2 ljus, 1 par, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti diverse; sockerskål och kaffekanna, nysilver samt 2 apoteksflaskor, brun glasmassa, _12585a_8d968c914e055c4_lg.jpeg
804
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jansson, Tove, efter henne, figurin, trä, läder och textil, Mymlan, design 1955, _12586a_8d968c932c4ba6a_lg.jpeg
805
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Dockvagn, 1900-talets mitt, medföljer docka John Blund, _12589b_8d968cdf592a017_lg.jpeg
808
Dockvagn, 1900-talets mitt, medföljer docka John Blund,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gästbok, palisander med intarsia, Danmark, 1900-talets 1 hälft, _12594a_lg.jpeg
813
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skyltdocka, konstmassa, JPN:s Fabriks AB Virserum, 1950-tal, _12599a_8d968caa28eda24_lg.jpeg
818
Skyltdocka, konstmassa, JPN:s Fabriks AB Virserum, 1950-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skyltdocka, konstmassa, 1950-tal, _12600a_8d968cac7df668d_lg.jpeg
819
Skyltdocka, konstmassa, 1950-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takfotogenlampa, bronserad metall med vit glaskupa, _12620a_8d96935b96aec02_lg.jpeg
839
Takfotogenlampa, bronserad metall med vit glaskupa,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-60-tal, _12621a_8d969366930ee86_lg.jpeg
840
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Johansson, Åke I, väggspegel, teak, _12627a_8d969408b488812_lg.jpeg
846
Johansson, Åke I, väggspegel, teak,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Vas, så kallad strutvas, rödtonat glas med nysilvermontage, _12630a_lg.jpeg
849
Vas, så kallad strutvas, rödtonat glas med nysilvermontage,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK