2 Mekanisk leksak, bemålad plåt, textil och trä, Ives, Blakeslee Co Bridgeport Connecticut, 1870-80-tal, "The Warner Mechanical Oarsman", patent från 1869,
märkt Mary samt Pat Åend 1869, i originalförpackning, l 34 cm, smärre bruksslitage, årtullar saknas
Värdering | 4 200 - 4 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |