Söndagen den 29/5 klockan 16.

Skalma Design Team för Skalma, Skals, soffa, såpbehandlad ek med textilklädsel, "Asmara", _19289a_lg.jpeg
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Skåp, ek med smidda beslag, arts-and-crafts, sekelskiftet 1900, _19292a_lg.jpeg
Skåp, ek med smidda beslag, arts-and-crafts, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Byrå, rödlackerat och bronserat trä, 1900-talets 1 hälft, _19293a_lg.jpeg
Byrå, rödlackerat och bronserat trä, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, armstol, bonad bok, _19302a_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, armstol, bonad bok,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, pinnstol, rödbetsad björk, _19304a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, pinnstol, rödbetsad björk,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj, 1900-talets 1 hälft, _19306a_lg.jpeg
Fåtölj, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Armstol, skuret, bemålat och förgyllt trä, rokokostil, _19305a_lg.jpeg
Armstol, skuret, bemålat och förgyllt trä, rokokostil,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Soffbord med undre tidskriftshylla, mahogny, 1950-tal, _19307a_lg.jpeg
Soffbord med undre tidskriftshylla, mahogny, 1950-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Armstolar, ett par, vitlackerat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _19323a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ekström, Yngve för Swedese, fåtölj, böjträ med grå fårskinnsklädsel, 'Kurva', _19321a_lg.jpeg
Ekström, Yngve för Swedese, fåtölj, böjträ med grå fårskinnsklädsel, 'Kurva',
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 600 - 3 800 SEK
Teater/bio-stolar, 2 st sammonterade, _19324a_lg.jpeg
Teater/bio-stolar, 2 st sammonterade,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för MIO, matbord, ek, Orsa, _19336a_8da3fdeb0b30d33_lg.jpeg
Okänd designer för MIO, matbord, ek, Orsa,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Okänd designer för MIO, stolar, 6 st, ek med konstläder, Ingarö, _19328b_8da3e66ae865baa_lg.jpeg
Okänd designer för MIO, stolar, 6 st, ek med konstläder, Ingarö,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Seeck, Herman för Asko, stolar, 8 st, björk, "Radstol modell 485", _19338a_lg.jpeg
Seeck, Herman för Asko, stolar, 8 st, björk, "Radstol modell 485",
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Teater/bio-stolar, 2 st sammonterade, _19340a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ekselius, Karl Erik för J O Carlsson (JOC) Vetlanda, stolar, 4 st, ljus bok, _19341a_lg.jpeg
Ekselius, Karl Erik för J O Carlsson (JOC) Vetlanda, stolar, 4 st, ljus bok,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stol, skuren och mahognybonad björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft eller mitt, _18697a_8da2c2495955bae_lg.jpeg
Stol, skuren och mahognybonad björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sandström, Yngvar för Seffle Möbelfabrik, tillskriven, soffbord palisander, _19345a_lg.jpeg
Sandström, Yngvar för Seffle Möbelfabrik, tillskriven, soffbord palisander,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Ballingslöv, soffbord, ek, _19346a_lg.jpeg
Okänd designer för Ballingslöv, soffbord, ek,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä, _19348a_lg.jpeg
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits, _19350a_lg.jpeg
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Gungstol, svartlackerat trä, oscariansk, _19351a_lg.jpeg
Gungstol, svartlackerat trä, oscariansk,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd svensk designer, stolar 4 st, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, _19359a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Klädskåp, mahogny, 1900-talets mitt, _19379a_8da3f0ba3fc8e87_lg.jpeg
Klädskåp, mahogny, 1900-talets mitt,
Slutpris1 100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 5 st, mahognybonad björk, biedermeier, 1800-talets mitt, _19380a_8da3efecae782ab_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Stolar, 3 st, skuren valnöt med djuphäftad textiklädsel, _19381a_8da3eff11aafb0e_lg.jpeg
Stolar, 3 st, skuren valnöt med djuphäftad textiklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Soffbord, valnöt och bonad bok, Swedish Grace, 1910-20-tal, _19382a_8da3efefc5ede82_lg.jpeg
Soffbord, valnöt och bonad bok, Swedish Grace, 1910-20-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Salongsbord, mahogny, empirestil, 1800-talets slut, _19383a_8da3f02f5ea41c5_lg.jpeg
Salongsbord, mahogny, empirestil, 1800-talets slut,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bokhylla, rödlackerad trä- och spånskiva, Ikea  "Lack"_19384a_lg.jpeg
Bokhylla, rödlackerad trä- och spånskiva, Ikea "Lack"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sidebord, rödlackerad trä- och spånskiva, IKEA "Lack", _19385a_lg.jpeg
Sidebord, rödlackerad trä- och spånskiva, IKEA "Lack",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva, _19386a_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 4 st, skuret och lackerat trä, gustavianska herrgårdssnickerier, _19388a_lg.jpeg
Stolar, 4 st, skuret och lackerat trä, gustavianska herrgårdssnickerier,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Tapiovaara, Ilmari för Edsbyverken, pinnstolar, 3 st, "Fanett", 1960-tal, _19394a_8da3f030b0fa875_lg.jpeg
Tapiovaara, Ilmari för Edsbyverken, pinnstolar, 3 st, "Fanett", 1960-tal,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Matbord med utdragsskivor, bok med Perstorpsplattor, dessa med dekor 'Virrvarr' design Sigvard Bernadotte 1958, _19395a_8da4094cef659da_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-tal, pinnstolar, 4 st, svarvad björk, sitsar i formpressad bok, _19396a_8da3f031fca52d4_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, pinnstolar, 4 st, svarvad björk, sitsar i formpressad bok,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, vilstol, krom med brun konstläderklädsel, _19397a_8da3f0330b71605_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, vilstol, krom med brun konstläderklädsel,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, soffbord, alm, Swedish Grace, 1920-30-tal, _19398a_8da3f033f76f0a0_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, alm, Swedish Grace, 1920-30-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Salongsbord med klaffar, mahogny, antagligen Tyskland, empire, 1800-talets 1 hälft, _19404a_8da3f0bc417dd2e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Sekretär, idegran, engelsk stil, 1900-talets 2 hälft, _19405a_8da3f0bd0796da2_lg.jpeg
Sekretär, idegran, engelsk stil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Armstol samt stol, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft, _19406a_8da3f03633603b5_lg.jpeg
Armstol samt stol, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Armstol, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft,_19407a_8da3f036f1bcb27_lg.jpeg
Armstol, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Byrå, björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft, _19415b_8da3f0bb45e929b_lg.jpeg
Byrå, björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Soffbord, mahogny, 1900-talets 2 hälft, fällbart, _19420a_lg.jpeg
Soffbord, mahogny, 1900-talets 2 hälft, fällbart,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Muuramen Tuolitehdas Osakeyhtiö, Muurame, salongsmöbel, 10 delar, _19423a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Rabami, Danmark, stapelstolar, 12 st, krom och röd plast, _19425a_lg.jpeg
Okänd designer för Rabami, Danmark, stapelstolar, 12 st, krom och röd plast,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, armstolar, 1 par, teak (?) med svart läderklädsel, _19427a_8da3f11a7cbd4a3_lg.jpeg
Okänd designer, armstolar, 1 par, teak (?) med svart läderklädsel,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Chaiselongue, teak (?), så kallad Récamier, empirestil, _19432a_8da3f165208c7cf_lg.jpeg
Chaiselongue, teak (?), så kallad Récamier, empirestil,
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 3 800 SEK
Okänd designer, fåtölj, skuren och bonad ek, _19434a_lg.jpeg
Okänd designer, fåtölj, skuren och bonad ek,
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK