Fredagen 28/10 12 - 19

Lördag 29/10 10 - 17

Söndag 30/10 12 - 16

Auktion 30/10 16.00

Okänd designer, taklampa, mässing med 6 vita glaskupor, _23399a_lg.jpeg
Okänd designer, taklampa, mässing med 6 vita glaskupor,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för MIO, golvlampa, krom med 3 böjliga ljusarmar, Dos, _23416a_lg.jpeg
Okänd designer för MIO, golvlampa, krom med 3 böjliga ljusarmar, Dos,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Björklund & Gustafsson för Falkenbergs belysning, bordslampa, krom och lackerad metall, "Delux", _23417a_lg.jpeg
Björklund & Gustafsson för Falkenbergs belysning, bordslampa, krom och lackerad metall, "Delux",
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för ÖIA, Örsjö,taklampa, mässing, 3 ljuspunkter_23418a_lg.jpeg
Okänd designer för ÖIA, Örsjö,taklampa, mässing, 3 ljuspunkter
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordslampa, alabaster, 1900-talets 2 hälft, _23439a_lg.jpeg
Bordslampa, alabaster, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, hallampa, glas och krom, _23012a_8dab0289721db2c_lg.jpeg
Okänd designer, hallampa, glas och krom,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Belid, taklampa, borstad aluminium, "Felix", _23396a_8dab4eb9b034983_lg.jpeg
Okänd designer för Belid, taklampa, borstad aluminium, "Felix",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Belid, taklampa, vitlackerad aluminium, "Felix", _23395a_8dab4eb87f66653_lg.jpeg
Okänd designer för Belid, taklampa, vitlackerad aluminium, "Felix",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, taklampa, mässig, _23449a_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, taklampa, mässig,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hallykta, mässing och glas, Swedish Grace, 1910-20-tal, _23459a_8dab59fca21ac51_lg.jpeg
Hallykta, mässing och glas, Swedish Grace, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Markslöjd, taklampa, borstat stål, LED med dimmer samt för 3 levande ljus, "Downtown", _23473a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för K-Fab, taklampa, kopparfärgad aluminium, _23494a_lg.jpeg
Okänd designer för K-Fab, taklampa, kopparfärgad aluminium,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Starck, Philippe för FLOS, taklampa, polykarbonat, KTribe Suspension 1, _23524a_8dab5c82bf733f8_lg.jpeg
Starck, Philippe för FLOS, taklampa, polykarbonat, KTribe Suspension 1,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Starck, Philippe för FLOS, taklampa, polykarbonat, KTribe Suspension 1, _23525a_8dab5c83f79bc8f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Lampetter, 1 par, mässing, Louis XVI-stil, 1900-talets början, _23128a_8dab0f65f54bee6_lg.jpeg
Lampetter, 1 par, mässing, Louis XVI-stil, 1900-talets början,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 100 SEK
Bordslampfot, mässing, 1900-talets 1 hälft, _23111a_8dab0f029b478a1_lg.jpeg
Bordslampfot, mässing, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bordslampa, fajans med bronsmontage, sekelskiftet 1900, _23113a_8dab0e9a5752e89_lg.jpeg
Bordslampa, fajans med bronsmontage, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, taklampa, blålackerad metall, PH4, _23534a_8dab5d0e58b61f3_lg.jpeg
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, taklampa, blålackerad metall, PH4,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1970-tal, bordslampor, 1 par, glas och metall_23342a_8dab370385b38b9_lg.jpeg
Okänd designer, 1970-tal, bordslampor, 1 par, glas och metall
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Elektro Armatur Eskllstuna, bordslampa, mässing, _23551a_8dab5e2426eb309_lg.jpeg
Okänd designer för Elektro Armatur Eskllstuna, bordslampa, mässing,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, taklampa, metall och textil, 1900-talets 2 hälft, _23535a_8dab5d5d1081878_lg.jpeg
Okänd designer, taklampa, metall och textil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, bordslampa, vitlackerad metall, _23540a_8dab5d647c558ff_lg.jpeg
Okänd designer, bordslampa, vitlackerad metall,
Slutpris4 000 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Taklampa, svärtat smide med vit glaskupa, 1910-20-tal, _23582a_8dab692d14c3b95_lg.jpeg
822
Taklampa, svärtat smide med vit glaskupa, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Taklampa, koppar och textil, 1910-20-tal, _23583a_8dab692e1dd7c9f_lg.jpeg
823
Taklampa, koppar och textil, 1910-20-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Lyktan, Bankeryd, bordslampa, metall med vit glasskärm, _23587a_8dab68932bb98cd_lg.jpeg
827
Okänd designer för Lyktan, Bankeryd, bordslampa, metall med vit glasskärm,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, bordslampa, vit marmor med mässingsmontage, _23589a_8dab68dc7084a25_lg.jpeg
829
Okänd designer, bordslampa, vit marmor med mässingsmontage,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Takampel, rödbrokig glasmassa med mässingsbeslag, _23600a_8dab6976d8bc033_lg.jpeg
840
Takampel, rödbrokig glasmassa med mässingsbeslag,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dahlén, Uno för Aneta, golvlampa, lackerad metall, plast och krom, _23611a_8dab6a01dab18d9_lg.jpeg
851
Dahlén, Uno för Aneta, golvlampa, lackerad metall, plast och krom,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK