Fredag 27/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 28/1 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 29/1 klockan 12.00 - 16.00

Karta, litograferad och handkolorerad, "Map of the city of Chicago"_25774a_lg.jpeg
Karta, litograferad och handkolorerad, "Map of the city of Chicago"
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skylt gällande öppettider för Sinnessjukavdelningen, Halmstad Lasarett, 21 x 31 cm_25787a_8daffb90fc281e7_lg.jpeg
Skylt gällande öppettider för Sinnessjukavdelningen, Halmstad Lasarett, 21 x 31 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Osswald, Hans, gouache, komposition, _25814a_lg.jpeg
Osswald, Hans, gouache, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel, litografi, hamnbild, signerad och numrerad 119/260, synlig pappersstorlek 40 x 48 cm_25777a_8daffbd8d83b0db_lg.jpeg
Olson, Axel, litografi, hamnbild, signerad och numrerad 119/260, synlig pappersstorlek 40 x 48 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Johansson, Lars (Lasse), olja, musikaliskt stilleben, _25822a_lg.jpeg
Johansson, Lars (Lasse), olja, musikaliskt stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Ivarson, Ivan, akvarell, kustparti, _25827a_lg.jpeg
Ivarson, Ivan, akvarell, kustparti,
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Okänd konstnär, 1940-50-tal, olja, restaurantscen, 34 x 41 cm_25829a_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1940-50-tal, olja, restaurantscen, 34 x 41 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Duncan, Joseph, olja, blommor, _25830a_lg.jpeg
Duncan, Joseph, olja, blommor,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Sellergren, Ulf G E, olja, komposition, _25844a_lg.jpeg
Sellergren, Ulf G E, olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Sellergren, Ulf G E, olja, komposition, _25846a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, offset 2 st,, fåglar, synlig pappersstorlek 20 x 14 cm_25735a_8daffa2764648d4_lg.jpeg
Okänd konstnär, offset 2 st,, fåglar, synlig pappersstorlek 20 x 14 cm
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Schlyter, Ulf, 'Ulven', olja på kakel, dekor av djur, _25851a_lg.jpeg
Schlyter, Ulf, 'Ulven', olja på kakel, dekor av djur,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lanje, Viking, olja, "Utsikt över Ätran mot Falkenberg" - St Laurentii Kyrka i fonden, _25852a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Altamoura, Jean (Ioannis Altamura), olja, impressionistiskt parklandskap, _25850a_lg.jpeg
Altamoura, Jean (Ioannis Altamura), olja, impressionistiskt parklandskap,
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Ehrenfeldt, Anna-Stina, olja, surrealistisk komposition med människor, signerad, 76 x 61 cm, något färgavfall_25853a_lg.jpeg
Ehrenfeldt, Anna-Stina, olja, surrealistisk komposition med människor, signerad, 76 x 61 cm, något färgavfall
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK