356 Reklamfigur, bemålat trä, Tuborg/Kongens Bryghus, 1900-talets 1 hälft,
i form av sittande tomte med julöl, h 83 cm, dessa figurer sattes bak på de hästdragna bryggerivagnarna i Köpenhamn vid jultid, bruksslitage
Värdering | 4 000 - 5 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |