729 Golvur, bonad ek, Skottland, 1700-talets 2 hälft,
urtavla i mässing med datumvisare signerad Robert Coats, Hamilton (verksam 1745-1803), h 215 cm
Värdering | 1 600 - 1 800 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |