104 Damarbetsbord, bonat trä med intarsia och bronsbeslag, antagligen Parisarbete, Louis XV-stil, 1800-talets 2 hälft,
lock med intarsia i förgylld mässing och pärlemor, låsbeslag i form av bacchanthuvud, l 55 cm, vissa skador, någon list samt invändig spegel saknas
Värdering | 1 500 - 1 800 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |