32 Väggur, förgyllt och bronserat trä och stuck, gustaviansk stil, 1800-talets slut, dekor av akantus, festoner mm,
urtavla signerad Sterregaard Malmö (Wilhelm Mårten Leonard S, född 1868), h 95 cm, stuckavflagningar
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |