446 Dosa, mässing, Holland, barock, 1700-talets början, graverad dekor av mytologiska scener och deviser,

8432a_8d9034a7e9d2163_med.jpeg
  • 8432a_8d9034a7e9d2163_sm.jpeg
  • 8432b_8d9034a88684161_sm.jpeg
  • 8432c_8d9034a88aec11d_sm.jpeg
  • 8432d_8d9034a94bfc1cc_sm.jpeg
  • 8432e_8d9034a94ac936e_sm.jpeg

invändigt med dekor av Freden (De Vreede) samt datering 1715, l 13,5 cm, bristning, lagning

    Värdering1 000 - 1 200 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK