7 Snusdosa, silver, Ryssland, 1800-talets mitt, graverad dekor av stadsbild mm,

8749a_8d90be40c7d76f8_med.jpeg
  • 8749a_8d90be40c7d76f8_sm.jpeg
  • 8749b_8d90be40c9eb046_sm.jpeg
  • 8749c_8d90be41f2fdc33_sm.jpeg
  • 8749d_8d90be41efcae4a_sm.jpeg
  • 8749e_8d90be41efacf8c_sm.jpeg

mästarstämplar för Fjodor Ivanov, kontrollörstämplar för Niklaoi Dubrovin, Moskva 1859, senare polska importstämplar, l 7,5 cm, vikt 85 gram

    Värdering600 - 800 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK