108 Supsked, silver, barock/senbarock, 1700-talets 1 hälft, skaft md avslutande kerubknopp,

11890a_8d960ba5f7333a3_med.jpeg
  • 11890a_8d960ba5f7333a3_sm.jpeg
  • 11890b_8d960ba5f77cb0e_sm.jpeg
  • 11890c_8d960ba5ef4b583_sm.jpeg
  • 11890d_8d960ba5f008cc5_sm.jpeg

skedblad med svisselerad blomdekor, stämplad Petter Britt Kalmar verksam 1701-58(79), l 15 cm, senare gravyr på skaftets baksida

    Värdering4 200 - 4 400 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK